Najlepsze książki mindfulness na BookBeat

BookBeat to serwis subskrypcyjny oferujący dostęp do audiobooków i ebooków. Podczas roku mojego aktywnego użytkowania udało mi się przesłuchać prawie 50 aubiobooków. Wybrałam te najlepsze i chętnie się z nimi z Tobą podzielę 😉 Tematem przewodnim dzisiejszej selekcji jest szeroko pojęte pojęcie mindfulness, bo właśnie po takie publikacje sięgałam najczęściej. Podsyłam też mój kod zniżkowy: BBKKQU8U dzięki któremu będziesz miał_a miesiąc za darmo. 

Jakich audiobooków na BookBeat posłuchać?

Testowałam kilka innych serwisów streamingowych z audiobookami, zarówno tymi z polski, jak i gdzie domyślnym językiem był angielski i muszę przyznać, że BookBeat ma bardzo dobrze rozbudowaną bibliotekę w kategorii mindfulness, duchowość i rozwój osobisty. Zwłaszcza w stosunku ilości dostępnych publikacji do ceny, bez konieczności dopłacania. Znalazłam jednak kilka wad: na początku było mi ciężko znaleźć interesujące publikacje; wyszukiwania i polecenia nie są dopracowane w aplikacji. Kolejną kwestią jest to, że książki nie mają spisów treści, zakładki są niefunkcjonalne, a powrót do konkretnego rozdziału jest niemalże niemożliwy. Ostatnie to kwestia tłumaczeń na język polski. Akurat w kategorii mindfulness ciężko znaleźć coś wartościowego w rodzinym języku (chociaż osobiście preferuję treści z tej dziedziny po angielsku). Wszystkie wybrane przeze mnie audiobooki dostępne są jedynie w języku angielskim

13 najlepszych książek mindfulness

Siddhartha's Brain - James Kingsland

audiobook

Naukowe podejście do oświecenia, opowiedziane w bardzo przystępny sposób. Życie Buddy (i jego mózg) przeanalizowane współczesnym okiem akademickiego badacza. Znajdą się też zalety medytacji bez związku z religią i inne ciekawostki.

Think Like a Monk - Jay Shetty

Jay Shetty opisuje swoją życiową drogę, to jak wyglądało jego życie w hinduskim aśramie, dlaczego porzucił chęć zostania mnichem. Opowiada, jak czerpie w życiu mądrości z tego okresu i wpłata je w codzienność. Naucza innych, a przychodzi mu z łatwością, bo jest charyzmatycznym gawędziarzem. 😉 W skrócie to poradnik, jak znaleźć swoją dharmę na przykładzie biografii autora. 

The Power of Now - Eckhart Tolle

To jedna z tych książek, o której mało-kto nie słyszał. 🙂 Pokazuje drogę do samopoznania, jednak bardziej w formie przewodnika niż nauk oświeconego guru. Bez prób manipulacji, rezonuje u mnie z czymś tam w środku. 

The Three Questions - Miguel Ruiz

Don Miguel Ruiz to autor pochodzenia Meksykańskiego, twórca neoszamanistycznych tekstów. Opisywane mądrości pochodzą z kultury Tolteków. Książki Ruiza (chociaż objętościowo bliżej im do broszur) nazwałabym uniwersalnymi wskazówkami dla tych, którzy poszukują duchowości bez wpisywania się żaden dominujący nurt religijny. 

The Art of Living - Thich Nhat Hanh

Gdy Mistrz Zen mówi, jak trzeba żyć to warto posłuchać. O tym, jak wykształcić w sobie współczucie, tworzyć dobre relacje, doświadczać szczęścia, kroczyć drogą inspirującej ciekawości zamiast strachu.

An Appeal to the World - Dalai Lama

Krótki apel dla świata o potrzebie pokoju na świecie, jakże aktualny nie tylko w zajętym przez Chiny Tybecie. 

’LITTLE BOOK OF GREAT WISDOM FOR TROUBLED TIMES’.

Be Hear Now; Remembering Baba Ram Das - Jagannatha Dasa

Historia o tym, jak Dr. Richard Alpert wprost z Harvardu (i psychodelicznej rewolucji lat 60.) staje się duchowym nauczycielem Baba Ram Das.

Przy okazji polecam książkę, co prawda z innej kategorii, ale opisuje historię w kontekście naukowo-kulturowym najciekawszych postaci lat 60: Baba Ram Das, Timothy Leary, Huston Smith, Andrew Weil, Albert Hoffman, i wielu innych. Audiobook również dostępny na BookBeat – „The Harvard Psychedelic Club”.

The Power of Vulnerability - Brené Brown

Podatność na zranienie nie brzmi jak zachęta do lepszego życia. A jednak, autorka tłumaczy, jak wiele może zmienić w sobie na lepsze, gdy odsłonimy swoje serca 😉 

Książka to rozwinięcie jednego z najpopularniejszych (ówcześnie) wystąpienień na TEDx, oraz wieloletnich badań autorki. 

Sapiens - Yuval Noah Harari

Nie oszukujmy się, o tej książce słyszał każdy. Dla mnie to moje studia kulturoznawcze w pigułce (czy tam kilkulastu godzinach audio), z lekkim nakierowaniem na to, co warto zmienić, żeby nie popełniać błędów przeszłości. Bardziej w kategorii historia niż mindfulness, ale daje do myślenia.

Breaking the Habit of Being Yourself - Dr. Joe Dispenza

Może i ten tytuł bardziej pasuje do kategorii samorozwój, ale naprawdę warto po niego sięgnąć. To naukowe odpowiedzi na to jak zmienić swoje życie na lepsze (także w kwestii duchowego rozwoju), w uproszczonym skrócie –  jeśli nic nie zmienisz, to nic się nie zmieni. 

Everything is F*cked - Mark Manson

Drugi bestseller Marka Mansiona po 'The Subtle Art of Not Giving a F*ck’. Tym razem jest to publikacja dająca nadzieję, pełna humoru, ale i smutnie prawdziwa. 

Conscious - Annaka Harris

Gdy nauka łączy się z mistycyzmem, czyli o świadomości człowieka i wszystkim co się z tym łączy. 

Still the Mind - Alan Watts

Zbiór oryginalnych nagrań Alana Wattsa o podstawach filozofii medytacji, o sposobach indywidualnych praktyk medytacyjnych i o tym, jak mądrość rozwija się naturalnie. Jeśli jeszcze nie wiesz, to Alan Watts ma w swoich wykładach hipnotyzującą moc, nic dziwnego, że muzycy wykorzystują jego słowa w swoich mixach. 😉 

 

Mam nadzieję, że znajdziesz dla siebie coś ciekawego w powyższym zestawieniu. Inne moje polecenia i recenzje dostępne są w kategorii KSIĄŻKI. Przypominam mój kod rabatowy na darmowy pierwszy miesiąc w serwisie BookBeat– BBKKQU8U.

To jak, będą słuchane? Czy wolisz jednak papierową książkę? 📚🧘🏻‍♀️🎧