Najlepsze książki mindfulness na BookBeat

BookBeat to serwis subskrypcyjny oferujący dostęp do audiobooków i ebooków. Podczas roku mojego aktywnego użytkowania udało mi się przesłuchać prawie 50 aubiobooków. Wybrałam te najlepsze i chętnie się z nimi z Tobą podzielę 😉 Tematem przewodnim dzisiejszej selekcji jest szeroko pojęte pojęcie mindfulness, bo właśnie po takie publikacje sięgałam najczęściej. Podsyłam też mój kod zniżkowy: BBKKQU8U dzięki któremu będziesz miał_a miesiąc za darmo.
Testowałam kilka innych serwisów streamingowych z audiobookami, zarówno tymi z polski, jak i gdzie domyślnym językiem był angielski i muszę przyznać, że BookBeat ma bardzo dobrze rozbudowaną bibliotekę w kategorii mindfulness, duchowość i rozwój osobisty. Zwłaszcza w stosunku ilości dostępnych publikacji do ceny, bez konieczności dopłacania. Znalazłam jednak kilka wad: na początku było mi ciężko znaleźć interesujące publikacje; wyszukiwania i polecenia nie są dopracowane w aplikacji. Kolejną kwestią jest to, że książki nie mają spisów treści, zakładki są niefunkcjonalne, a powrót do konkretnego rozdziału jest niemalże niemożliwy. Ostatnie to kwestia tłumaczeń na język polski. Akurat w kategorii mindfulness ciężko znaleźć coś wartościowego w rodzinym języku (chociaż osobiście preferuję treści z tej dziedziny po angielsku). Wszystkie wybrane przeze mnie audiobooki dostępne są jedynie w języku angielskim.
Naukowe podejście do oświecenia, opowiedziane w bardzo przystępny sposób. Życie Buddy (i jego mózg) przeanalizowane współczesnym okiem akademickiego badacza. Znajdą się też zalety medytacji bez związku z religią i inne ciekawostki.
Jay Shetty opisuje swoją życiową drogę, to jak wyglądało jego życie w hinduskim aśramie, dlaczego porzucił chęć zostania mnichem. Opowiada, jak czerpie w życiu mądrości z tego okresu i wpłata je w codzienność. Naucza innych, a przychodzi mu z łatwością, bo jest charyzmatycznym gawędziarzem. 😉 W skrócie to poradnik, jak znaleźć swoją dharmę na przykładzie biografii autora.
To jedna z tych książek, o której mało-kto nie słyszał. 🙂 Pokazuje drogę do samopoznania, jednak bardziej w formie przewodnika niż nauk oświeconego guru. Bez prób manipulacji, rezonuje u mnie z czymś tam w środku.
Don Miguel Ruiz to autor pochodzenia Meksykańskiego, twórca neoszamanistycznych tekstów. Opisywane mądrości pochodzą z kultury Tolteków. Książki Ruiza (chociaż objętościowo bliżej im do broszur) nazwałabym uniwersalnymi wskazówkami dla tych, którzy poszukują duchowości bez wpisywania się żaden dominujący nurt religijny.
Gdy Mistrz Zen mówi, jak trzeba żyć to warto posłuchać. O tym, jak wykształcić w sobie współczucie, tworzyć dobre relacje, doświadczać szczęścia, kroczyć drogą inspirującej ciekawości zamiast strachu.
Krótki apel dla świata o potrzebie pokoju na świecie, jakże aktualny nie tylko w zajętym przez Chiny Tybecie.
’LITTLE BOOK OF GREAT WISDOM FOR TROUBLED TIMES’.
Historia o tym, jak Dr. Richard Alpert wprost z Harvardu (i psychodelicznej rewolucji lat 60.) staje się duchowym nauczycielem Baba Ram Das.
Przy okazji polecam książkę, co prawda z innej kategorii, ale opisuje historię w kontekście naukowo-kulturowym najciekawszych postaci lat 60: Baba Ram Das, Timothy Leary, Huston Smith, Andrew Weil, Albert Hoffman, i wielu innych. Audiobook również dostępny na BookBeat – „The Harvard Psychedelic Club”.
Podatność na zranienie nie brzmi jak zachęta do lepszego życia. A jednak, autorka tłumaczy, jak wiele może zmienić w sobie na lepsze, gdy odsłonimy swoje serca 😉
Książka to rozwinięcie jednego z najpopularniejszych (ówcześnie) wystąpienień na TEDx, oraz wieloletnich badań autorki.
Nie oszukujmy się, o tej książce słyszał każdy. Dla mnie to moje studia kulturoznawcze w pigułce (czy tam kilkulastu godzinach audio), z lekkim nakierowaniem na to, co warto zmienić, żeby nie popełniać błędów przeszłości. Bardziej w kategorii historia niż mindfulness, ale daje do myślenia.
Może i ten tytuł bardziej pasuje do kategorii samorozwój, ale naprawdę warto po niego sięgnąć. To naukowe odpowiedzi na to jak zmienić swoje życie na lepsze (także w kwestii duchowego rozwoju), w uproszczonym skrócie – jeśli nic nie zmienisz, to nic się nie zmieni.
Drugi bestseller Marka Mansiona po 'The Subtle Art of Not Giving a F*ck’. Tym razem jest to publikacja dająca nadzieję, pełna humoru, ale i smutnie prawdziwa.
Gdy nauka łączy się z mistycyzmem, czyli o świadomości człowieka i wszystkim co się z tym łączy.
Zbiór oryginalnych nagrań Alana Wattsa o podstawach filozofii medytacji, o sposobach indywidualnych praktyk medytacyjnych i o tym, jak mądrość rozwija się naturalnie. Jeśli jeszcze nie wiesz, to Alan Watts ma w swoich wykładach hipnotyzującą moc, nic dziwnego, że muzycy wykorzystują jego słowa w swoich mixach. 😉
To jak, będą słuchane? Czy wolisz jednak papierową książkę? 📚🧘🏻♀️🎧