Polecane linki na rok 2020

Nie będę jedną z tych osób, które się złoszczą na pierwszy śnieg, minusowe temperatury oraz coraz krótsze dni. Zamiast tego polecę Ci kilka sprawdzonych przeze mnie materiałów idealnych na ten zimowy okres 🙂 Znajdzie się coś do słuchania, czytania i oglądania; ze sporą dawką wiedzy i inspiracji. Starannie wyselekcjonowane linki, które pozwolą Ci przetrwać zimę znajdziesz poniżej ↲

Polecane podcasty nie tylko na zimę

Podcastów słucham od niedawna, odkryłam, że jest to idealne rozwiązanie na długie spacery, dalekie podróże i prace w kuchni. Linki prowadzą bezpośrednio do youtube, z którego korzystam ze względu na możliwość przyspieszenia odtwarzania (zazwyczaj prędkość 1,5 jest dla mnie optymalna), a także dlatego, że lubię mieć wszystko w jednym miejscu, zsynchronizowane. Opłacając wersję premium nie muszę się zmagać z uciążliwymi reklamami. Wszystkie wymienione przeze mnie podcasty znajdziesz też w popularnych aplikacjach do podcastów, czy Spotify.

polecane na zimę: podcast Karoliny Sobańskiej

Najlepsze kanały na youtube

Telewizja (zwłaszcza polska) już od dawna przestała dla mnie tworzyć wartościowe treści. Na szczęście mamy internet 🙂 Przesyłam linki do krótko-formatowych dzieł na długie wieczory, chociaż z doświadczenia wiem, że sprawdzą się doskonale nie tylko zimą.

 • Pick Up Limes (eng) – estetyczne filmy głównie o wegańskich pysznościach tworzone przez piękną Sadię. Nie mogłabym wybrać jednego filmiku, wszystkie są genialne!
 • Lisie Piekł0 – Paulina przeszła wspaniałą transformację,a jej kanał stał się bardzo zen i totalnie w moim guście 🙂 uwielbiam jej minimalistyczną estetykę, rośliny, i całkiem mądre słowa.
 • Matt D’Avella (eng) – o minimalizmie, inspirująco i ciekawie.
 • Kasia Gandor – Kasia potrafi promować naukę jak nikt inny na polskim yt 🙂
polecany kanał na youtube 2019 Pick Up Limes

Kanały na youtube z jogą w roli głównej

Joga i medytacja zmieniły moje życie. Chociaż początki bywały trudne (o tym może innym razem) to wiem, że warto poświęcić na nie chociaż 10 min. dziennie – widać różnicę, zapewniam. Poniżej dwa moje tegoroczne ulubione kanały:

 • Yoga with Adriene (eng)- lekka, przyjemna joga na rozluźnienie po całym dniu w pozycji siedzącej.
 • Yoga with Tim (eng) – bardziej wymagająca joga, która pomoże zbudować siłę całego ciała.
yoga with Tim, kanał na youtube polecany nie tylko na zimę

Polecane seriale i filmy na Netflixie

To, że Netflix zapewnia nam doskonałą rozrywkę w postaci seriali to oczywiste, jednak chciałam polecić coś, co otwiera oczy na to jak wygląda teraz świat.

 • The Game Changers 2018– dokument o sportowcach na diecie roślinnej. Pozwolił mi uwierzyć w możliwości, jakie oferuje mi moje napakowane roślinami cało 😉
 • Rotten 2018– serial dokumentalny o ukrytych kosztach, manipulacjach, przekrętach i brutalnej rzeczywistości, które mają miejsce zanim produkt trafi na sklepową półkę.
 • Pokot 2017– film Agnieszki Holland na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk. Warto!

Książki i magazyny

 • v-mag – to magazyn online, który tak bardzo wpisuje się w moje aktualne zainteresowania, że aż ciężko mi uwierzyć. Wartościowe treści w estetycznym wydaniu. Dobrze czyta się na tablecie, z kubkiem matchy lub kawy. Zimą pod kocem, a latem w hamaku 🙂
 • Ptaki nie znają granic – książka o pasji i podróżach ze stałym motywem ptaka. Moja recenzja tutaj 🙂
 • Mit motywacji Jeff Haden- audiobook przesłuchałam biorąc udział w akcji CzytajPL, gdzie co roku udostępnianych jest za darmo 12 tytułów przez cały listopad (trzeba tylko znaleźć plakat na mieście i zeskanować z niego kod qr). Nie wiem na ile treść książki jest w stanie wpłynąć na moją motywację, ale dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy o tym, jak mózg próbuje mnie oszukać przed przystąpieniem do działania.
Ptaki Nie Znają Granic 2019 książka polecana na zimę

To jak, znalazłeś coś ciekawego dla siebie? A może chcesz mi coś fajnego polecić na nadchodzącą zimę? 🙂