Wegańskie inicjatywy – Food Show 2018

Wczoraj miał miejsce dzień otwarty na ciekawym wydarzeniu branży spożywczo-gastronomicznej – Food Show. Jako, że miałam swój niewielki udział w tworzeniu materiałów promocyjnych dla ośrodka kultury z mojej lokalnej miejscowości, wyruszyłam do Katowic. Projekt brzmi Brenna Ziołami Pachnąca, ma zachęcić do odwiedzin mojej rodzimej miejscowości oraz powoli powstającego Beskidzkiego Domu Zielin „Przytulia”. Cała Brenna będzie kojarzyć się z ziołami! Skupiłam się zatem na sprawach z tym związanych i jakie było moje zdziwienie, gdy rozglądając się po Centrum Kongresowym napotkałam stoiska z wegańskimi inicjatywami!

RoślinnieJEMY

RoślinnieJemy Przyszłość jest roślinna

RoślinnieJemy – inicjatywa wegańska

Warto przyjrzeć się dokładniej co dzieje się w temacie roślinnego odżywiania, bo dzieje się sporo. O najnowszych badaniach, nie tylko tych związanych ze zdrowiem na diecie wegańskiej, ale i wszelkie analizy zmian społecznych, o wegańskich inicjatywach i kampaniach. Zachęcam do odwiedzenia strony roslinniejemy.org. Na miejscu zorganizowana została kampania pt. „Przyszłość jest roślinna! 45 minut, które smakiem, słowem i obrazem przekonają Cię do odkrycia bogactwa diety roślinnej”. Poza tym wzięłam udział w quizie (muszę przyznać, że był trudny!) i z niewielką pomocą dziewczyn wygrałam zniżkę do Urban Vegan, jaram się, bo akurat miałam w planach większe zakupy internetowe 🙂

Akcja prowadzona przez  RoślinnieJEMY

Świetną nową inicjatywą jest akcja Roślinne Poniedziałki (#roslinneponiedzialki), bo chociaż niewielka zmiana w codziennym życiu może przyczynić się do wielkich globalnych zmian. A poza tym, nie trzeba rezygnować ze swoich przyzwyczajeń i przyjemności zjadając rośliny! Podpowiedzi i sporą dawkę informacji ten temat można znaleźć TU.

Wege Siostry – wegańska alternatywa dla serów

Wege Siostry - wegańskie sery z nerkowców

Wege Siostry na Food Show 2018

Od dawna chciałam spróbować, bo słyszałam same zachwyty i muszę przyznać, że były trafne! Wegańskie sery z nerkowców totalnie skradły moje podniebienie. Kupiłam z solą wędzoną w nori (i z tego co pamiętam) żaden ser nie smakował mi jak ten z nerkowców! Co ważne, w składzie znajdują się żywe kultury bakterii, zatem jest to produkt fermentowany, a takie nasz organizm nie tylko łatwiej trawi, ale i buduje odpowiednią florę bakteryjną.

Bezmięsny Mięsny 

Bezmięsny Mięsny na Food Show - degustacja

Bezmięsny Mięsny na Food Show – degustacja

To pierwszy w kraju całkowicie roślinny rzeźnik! Chociaż sama odzwyczaiłam swoje kubki smakowe od typowo mięsnych aromatów, wiem, że może ich brakować, zwłaszcza na początku wegetariańskiej podróży. Dlatego produkty firmy Bezmięsny Mięsny uważam za absolutnie niezbędne na rynku, a ich dostępność nie powinna ograniczać się do kilku miejsc w kraju. Cieszy mnie ich obecność na branżowej imprezie tego typu, może coś się zmieni, trzymam kciuki!

 

A w najbliższą niedzielę w Katowicach Wege Festiwal!

To jak, z kim się widzę?